احراز هویت رأی دهندگان در سامانه رأی گیری الکترونیکی انار

احراز هویت رأی دهندگان

انار با تکیه بر تجربه و تخصص ره سا (یکی از بزرگترین مجموعه های ارائه دهنده انواع تجهیزات و روش های احراز هویت در ایران ) و بهره مندی از کارشناسان خبره این حوزه، انواع روش های احراز هویت امن را برای رأی دهندگان ارائه می دهد.

استفاده از کارت های رمزدار ، کارت های هوشمند (NFC) ، رمزهای یک بار مصرف (OTP) و … از جمله روش هایی هستند جهت امن تر کردن ورود کاربران به کابین أخذ رأی ارائه می شوند.

احراز هویت رأی دهندگان بوسیله کارت های رمزدار، کارت های هوشمند، رمزهای یک بار مصرف (OTP)

کارت های رمزدار

در این روش کارت های رمز دار (Scratch Card) حاوی رمز عبور یک بار مصرف در اختیار رأی دهندگان قرار خواهد گرفت. رمزها (password) به صورت کاملا تصادفی(رندوم) ساخته می شوند و پس از چاپ بر روی کارت توسط لایه محافظ ، تحت عنوان اسکرچ (scratch) پوشانده می شوند. رأی دهندگان پس از خراشدن لایه محافظ امکان دسترسی و استفاده از رمز عبور خود را خواهند داشت.

استفاده از این روش احراز هویت هم در بسته آنلاین و هم در بسته سندوک امکانپذیر است.

کارت های هوشمند

در بسته سندوک و از طریق دستگاه های رأی گیری انار ، امکان احراز هویت رأی دهندگان از طریق کارت های NFC میسر می باشد.
در این حالت به هر رأی دهنده یک کارت NFC تعلق می گیرد که از طریق کارتخوان تعبیه شده در دستگاه سندوک شناسایی و احراز هویت می گردد و پس از تأیید، ورود به کابین أخذ رأی میسر می گردد.

رمزهای یک بار مصرف (OTP)

یکی دیگر از روش های احراز هویت رأی دهندگان، استفاده از دستگاه های تولید رمز یک بار مصرف (One-Time-Password) می باشد.در این حالت در اختیار هر رأی دهنده یک دستگاه OTP قرار می گیرد ، رمز تولید شده با این روش تنها ۶۰ ثانیه معتبر می باشد و در صورت عدم ورود کاربران در این مدت، می بایست رمز جدید توسط دستگاه تولید شود.

  • ٠٩٢١٢٠۵٣۵٧٢
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت حامیان ماندگار فرتاک روشن می باشد. - powered by Enfold WordPress Theme